Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 41 2511951 alinajedrys@gmail.com


Śmieciowy problem

Do naszej redakcji wpłynął bardzo ciekawy list. Jedna z naszych czytelniczek opisuje w nim krajobraz po zimie i zalegające wszędzie śmieci. W liście zwrócono szczególną uwagę na wyrzucane dokumenty z pieczątkami. Zdjęcia z opisanych miejsc niestety sa zatrważające.


Ośmielam się zwrócić uwagę na otaczający nas krajobraz po zimie, jest on przyznam szczerze zastraszający. Tony odpadów i śmieci które nas otaczają, nie chcę nawet myśleć jak długo będzie trwał rozkład takich śmieci i ile złego wniosą w nasze życie.
Zadaję pytanie gdzie jest Straż Miejska, czym się zajmuje? Wczoraj zgłosiłam do Straży Miejskiej "cudowne odkrycie" tony śmieci, które poniewierają się za cmentarzem na Zachodnim, przy śmietniku, w pobliskim lasku a o krajobrazie wzdłuż rzeki to nawet nie chce się mówić. Mało tego na wysypisku było mnóstwo plakatów, ulotek, baniek plastikowych i innych wstrętnych odpadów oraz nawet dokumenty z pieczątką baru, który wywalił tam górę śmieci. Zaraz po powrocie do domu zgłosiłam zaistniałą sytuację Straży Miejskiej w Skarżysku, ale niestety dzisiaj udałam się na kolejny spacer i cóż tam zastałam, krajobraz bez zmian, tylko jakoś dziwnie brakowało poniewierającej się dokumentacji z pieczątkami baru. Mam tylko cichą nadzieję, że dokumentację ową przechwyciła Straż Miejska robiąc tzw. rekonesans, oraz że osoby, które tak zaśmieciły nasze miasto zostaną srogo za to ukarane.
Co do śmietnika ciągnącego się za cmentarzem wzdłuż rzeki to sama nie wiem co mam napisać. Tony śmieci, wory z zerwaną z dachów papą, opony, odpady z wymienianych tak mi się wydaje pomników cmentarnych, plastiki. Spacer tą "piękną okolicą" na pewno nie należy do najprzyjemniejszych, po obu stronach ścieżki, która prowadzi w stronę Rejowa są wysypiska śmieci, a co z ochroną środowiska? Czy to w ogóle jeszcze kogoś obchodzi? Czegoś podobnego to dawno moje oczy nie widziały.
Wiem że nasze miasto to śmietnik, ale to co zobaczyłam dzisiaj i wczoraj to można nazwać wysypiskiem śmieci. Wstyd, że nie
ma się kto tym zająć. Ludzie zrobili się bardzo obojętni, myślę że nikogo nie interesuje los ziemi oraz naszych dzieci mieszkających w mieście. Zresztą co tu dużo pisać, myślę że załączone zdjęcia mówią same za siebie.


Mieszkanka Skarżyska


© Nadesłała: Czytelniczka


Ostatnie komentarze

  • BiZet powiedział(a) Więcej
    Rozwiązuję krzyżówki. Tu, widać , że temat niebywale " wzbudził zainteresowanie" mieszkańców . Gama ważkich... 7 godzin temu
  • Pora za kraty powiedział(a) Więcej
    Od dawna sytuacja była tragiczna. Ale układy rządzą. Prokuratura miałaby co robić, ale nie tutejsza.... 9 godzin temu
  • Złapaj powiedział(a) Więcej
    Na miejscu Winiarskiej to bym opowiedziała o tym jak została szefową tej drugiej spółki od autobusów i jak tam... 16 godzin temu

Komentarze pozostają własnością ich twórców - redakcja TSK24.pl nie bierze za nie odpowiedzialności. Nick nie jest zastrzeżony dla jednego użytkownika.
Serwis nie ma obowiązku publikacji nadesłanych materiałów. Materiały nie zamawiane przez Serwis Informacyjny TSK24.pl nie podlegają zwrotowi. Autorzy materiałów publikowanych w serwisie wyrażając zgodę na ich publikację przenoszą jednocześnie prawa do nich na rzecz Serwisu Informacyjnego TSK24.pl. Serwis zastrzega sobie również prawo do wykorzystywania zamieszczanych materiałów w celach promocyjnych i reklamowych na wszelkich polach ekspozycji.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów zawartych w portalu TSK24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.
Wszelkie wyżej wymienione postępowanie bez pisemnej zgody wydawcy - PPHU MPC-TECH ZABRONIONE!