Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 41 2511951 alinajedrys@gmail.com


Ostrzegamy przed oszustem!!!

20140819-oszustZwróciła się do nas jedna z naszych czytelniczek, aby przestrzec mieszkańców. Niestety stała się jedną z ofiar internetowego oszusta. Ostatnio media krajowe nagłośniły sprawę pewnego niebezpiecznego i bardzo kosztownego procederu. Klikając w link, który przychodzi na maila zostajemy przekierowani na stronę, na której musimy zaakceptować politykę plików cookies. W ten sposób akceptujemy regulamin – abonament, który nas słono może kosztować.Oto historia naszej czytelniczki:


Szanowna Redakcjo, zwracam się z prośbą o zamieszczenie mojej przestrogi dotyczącej oszustwa na skalę ogólnopolską, które dotarło również do naszego miasta.
14 sierpnia otrzymałam maila od "Krzychy z czasopisma rikitikitak1234.pl", temat wiadomość wzbudził mój niepokój, gdyż zawierał on moje nazwisko i wyrażenie "Do jasnej cholery, zrób coś z tym!".
W treści wiadomości był link, prowadzący do artykułu, który rzekomo miał opisywać poczynienia jednego z moich pracowników.
Po kliknięciu w owy link, pokazała się strona, na której należało zaakceptować Regulamin i w głównej mierze politykę cookies - co do cookies, większość stron www obecnie wymaga takiej akceptacji. W pośpiechu, zaakceptowałam Regulamin - przekierowało mnie do pustej strony... Uznałam to za głupi żart, zamknęłam stronę i zapomniałam o sprawie.
Niestety tego samego dnia w godzinach wieczornych, otrzymałam kolejnego e-maila. Tym razem z potwierdzeniem zawarcia umowy na czas NIEOKREŚLONY na odpłatne udostępnianie treści w serwisie alerty24.net oraz fakturę za pierwszy miesiąc abonamentu w wysokości ponad 1500zł.
Zwracam się z ostrzeżeniem do przedsiębiorców naszego miasta, o rozważne podchodzenie do tego typu wiadomości. Mimo że sam temat jak i treść e-maila prowokują nas do szybkiego działania i kliknięcia w link, pamiętajmy że serwis alerty24.net żeruje na ludzkiej naiwności.
Ze swojej strony przesłałam już zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, powołując się na prowadzone już postępowanie przeciwko właścicielowi tej firmy - numer 6Ds 210/14. Posiadam informacje, że nie jestem jedyną oszukaną w tym mieście - przedsiębiorcy, jeśli klikneliście w tą wiadomość - jak najszybciej zawiadomcie Prokuraturę o tym fakcie, jeśli jeszcze takiej wiadomości nie dostaliście, gdy ją dostaniecie zignorujcie ją.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnie komentarze

  • Anonimowy powiedział(a) Więcej
    Może urzędasy oddadzą mieszkania, które bez czelnie "ukradli ' oo do dziś nie ponieśli żadnej kary a nawet pracują w UM 2 dni temu
  • Krzysiek powiedział(a) Więcej
    Szanowni radni i Panie prezydencie jako mieszkaniec miasta i lokator jednej z miejskich kamienic przy ul. 1-go Maja 27... 5 dni temu
  • Anonimowy powiedział(a) Więcej
    zainteresowany - Panie PREZYDENCIE 1 - proszę zorganizować takie spotkania z mieszkańcami w FORMIE spaceru po... 1 tydzień temu

Komentarze pozostają własnością ich twórców - redakcja TSK24.pl nie bierze za nie odpowiedzialności. Nick nie jest zastrzeżony dla jednego użytkownika.
Serwis nie ma obowiązku publikacji nadesłanych materiałów. Materiały nie zamawiane przez Serwis Informacyjny TSK24.pl nie podlegają zwrotowi. Autorzy materiałów publikowanych w serwisie wyrażając zgodę na ich publikację przenoszą jednocześnie prawa do nich na rzecz Serwisu Informacyjnego TSK24.pl. Serwis zastrzega sobie również prawo do wykorzystywania zamieszczanych materiałów w celach promocyjnych i reklamowych na wszelkich polach ekspozycji.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów zawartych w portalu TSK24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.
Wszelkie wyżej wymienione postępowanie bez pisemnej zgody wydawcy - PPHU MPC-TECH ZABRONIONE!