Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 41 2511951 alinajedrys@gmail.com


Podsumowanie ogólnopolskiej akcji „Warto być dobrym"

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Skarżysku- Kamiennej w bieżącym roku szkolnym włączyli się do akcji „Warto być dobrym” zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO.
    W ramach tej największej w Polsce Kampanii Dobra uczniowie naszej szkoły zadeklarowali udział w tym przedsięwzięciu. Zdecydowali, że podejmą się wykonania dobrych uczynków w trzech kategoriach:
- (JA I BLIŹNI) pomoc drugiemu człowiekowi;
-(JA I SPOŁECZNOŚĆ) zaangażowanie w środowisku klasy, szkoły, społeczności lokalnej;
- (JA I ŚWIAT)  działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska.
    Nasza szkoła otrzymała rower, baner oraz zestaw edukacyjnych programów multimedialnych do wyposażenia biblioteki szkolnej- Akademia Umysłu cz. 2, w skład którego wchodzą  3 programy: PAMIĘĆ, KONCENTRACJA, SZYBKIE CZYTANIE. Rower został wyeksponowany razem z banerem akcji na korytarzu szkolnym.
    Finaliści z poszczególnych klas to uczestnicy akcji, którzy wykonali zadania do jakich zobowiązali się przystępując do niej i zostali najlepiej ocenieni przez kolegów z klasy.
    Do ścisłego finału wyłoniono 4 osoby, które wzięły udział w losowaniu nagrody – roweru Kross. Zwyciężyła uczennica klasy 4a Monika Kabała. Uroczyste przekazanie nagrody odbyło się dnia 29.06.2012r podczas zakończenia roku szkolnego 2011/2012 z udziałem Prezydenta Miasta  Skarżyska-Kam pana Grzegorza Małkusa i Przewodniczącego Rady Miasta pana Andrzeja Dąbrowskiego.
    Jesteśmy szkołą z oddziałami integracyjnymi, dlatego czynienie dobra nie jest dla nas czymś obcym. Cieszymy się, że kolejna akcja do której przystąpili uczniowie naszej szkoły przynosi wymierne efekty. Dzieci na co dzień chętnie włączają się w akcje charytatywne, spełniają dobre uczynki, pomagają kolegom w nauce, opiekują się rówieśnikami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
    Z rozmów przeprowadzonych z uczestnikami akcji wynika, że nie nagroda główna jest dla nich najważniejsza. Jak powiedział jeden z uczniów: „więcej radości daje obdarowywanie innych niż przyjmowanie prezentów”. Dlatego właśnie nasi wychowankowie wiedzą, że „Warto być dobrym”. Czynienie dobra wynika z potrzeby serca i daje wielką satysfakcję. Wiedzą o tym nasi uczniowie.

Koordynator akcji:
Iwona Rogalska

Ostatnie komentarze

  • Jacek powiedział(a) Więcej
    Brawo suszona decyzja. Teraz trzeba zrobić audyt zasobów ludzkich we wszystkich jednostkach i rozliczyć poprzednio... 4 dni temu
  • Bobas powiedział(a) Więcej
    Pilnujcie Radnych Cioków bo nie budzą ci ludzie zaufania 5 dni temu
  • Dlaczego znowu ja ? powiedział(a) Więcej
    Golik bzdury opowiada że powstała pierwsza biblioteczka. Za publiczne pieniądze to każdy głupi potrafi ! A potem... 6 dni temu

Komentarze pozostają własnością ich twórców - redakcja TSK24.pl nie bierze za nie odpowiedzialności. Nick nie jest zastrzeżony dla jednego użytkownika.
Serwis nie ma obowiązku publikacji nadesłanych materiałów. Materiały nie zamawiane przez Serwis Informacyjny TSK24.pl nie podlegają zwrotowi. Autorzy materiałów publikowanych w serwisie wyrażając zgodę na ich publikację przenoszą jednocześnie prawa do nich na rzecz Serwisu Informacyjnego TSK24.pl. Serwis zastrzega sobie również prawo do wykorzystywania zamieszczanych materiałów w celach promocyjnych i reklamowych na wszelkich polach ekspozycji.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów zawartych w portalu TSK24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.
Wszelkie wyżej wymienione postępowanie bez pisemnej zgody wydawcy - PPHU MPC-TECH ZABRONIONE!