Kontakt z redakcją: tel. 41 2511951 alinajedrys@gmail.com

Nocny Turniej Piłki Nożnej - Oldboy Cup 2009

Zakończył się pierwszy nocny turniej w piłce nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Skarżyska pana Romana Wojcieszka. Puchar po zaciętej walce zdobyła drużyna Wtórpolu.

W turnieju wzieły udział cztery drużyny : Wtórpol , Belfry, ZEORK i Kolejarz. Podczas turnieju kibice mieli możliwość zobaczyć w akcji znanych skarżyskich piłkarzy takich jak: Tomasz Chołuj, Sławomir Skalski, Mariusz Telka, Janusz Kępa, Jacek Przybycień, Robert Bąk, Krzysztof Randla, Mariusz Sidek, Tomasz Szustak.

.

Drużyny mogły liczyć maksymalnie 12 zawodników, a ich wiek musiał być większy niż 35 lat, drużyny grały systemem każdy z każdym, mecz trwał 2x20minut.

W pierwszym spotkaniu zmierzyły się dryżyny Wtórpolu i Kolejarza. Lepsi okazali się piłkarze Wtórpolu wygrywając 4:1 do przerwy prowadząc 3:1. Bramki strzelali : Piotr Gadecki 2 , Mariusz Siudek, Stępień Michał dla Wtórpolu i Sikora Jan dla Kolejarza.

Drugie spotkanie to potyczka Belfrów z ZEORK - iem . Zdecydownie wygrała drużyna Belfrów 7:1 do przerwy 4:0 po bramkach Mariusza Krzysztoszka, który dwukrotnie pokonał bramkarza ZEORKU, Rajmunda Kabały, Sławomira Skalskiego, Dariusza Kasprzyka, Mariusza Tylko jedną bramkę zawodnicy ZEORKU strzlili sobie sami, honorowe trafienie dla ZEORKU zdobył Dariusz Materek.

W trzecim spotkaniu turnieju spotkały się ekipy Wtórpolu i ZEORKU. Wtórpol pokonał rywali 5:3 do przerwy remisując 1:1. Bramki dla Wtórpolu zdobywali: Mariusz Siudek 3, Piotr Gadecki i Tomasz Chołuj, dla pokonanych: Wojciech Paździsz 2 i Jacek Imiela.

Czwarty mecz to spotkanie pomiędzy Kolejarzem i Belframi. Belfry ponownie górą , zwyciężyli 5:2 do przerwy wygrywając 2:1. Bramki : Mariusz Krzysztoszek, Jacek Przybycień, Rajmund Kabała, Sławomir Skalski, Dariusz Kasprzyk dla Belfrów, Marian Czarnecki i Dariusz Zagdan dla Kolejarzy.

Piąty mecz turnieju zagrały drużyny ZEORKU i Kolejarza. Tu lepsi okazali się gracze ZEORKU pokonując Kolajarzy 6:2 do przerwy remisując 1:1. Bramki dla ZEORKU strzelali : Dariusz Materek, Tomasz Lisowski, Robert Niedziela 2, Pażdzisz Wojciech 2.

Szósty mecz decydował, która dryżyna zdobędzie Puchar. Do walki stanęły drużyny do tej pory nie pokonane czyli Wtórpol i Belfry. Warto podkreślić, że mecz ten stał na wysokim poziomie, trudno się dziwić skoro no boisko wybiegli starzy piłkarscy "wyjadacze". W jedenej i drugiej drużynie nie zabrakło znanych nazwisk. Pierwsza wyrównana poława zakończyła się remisem 2:2. W drugiej połowie po zaciętej walce lepsi okazali sie piłkarze Wtórpolu ostatecznie pokonując Belfrów 5:3.

Bramki dla Wtórpolu zdobywali: Mariusz Sidek 3 , Tomasz Chołuj 2 , dla Belfrów : Sławomir Skalski 2, Dariusz Kasprzyk.

Najlepszym strzelcem turnieju został Mariusz Siudek - 7 bramek ( Wtórpol).

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Sławomir Skalski ( Belfry).

Za najlepszego bramkarza uznano Janusza Kępe ( Wtórpol).

Puchar Prezydenta Miasta zdobyła drużyna Wtórpolu która grała w składzie:

Kępa Janusz - Szustak Tomasz, Bąk Robert, Mróz Rajmund, Domaradzki Tomasz, Siudek Mariusz, Ozan Waldemar, Stępień Michał, Chołuj Tomasz, Czyżewski Sławomir, Gadecki Piotr.

Mecze sędziowali panowie: Arkadiusz Snopek i Robert Frączkiewicz.

Klasyfikacja końcowa Nocnego Turnieju Oldboy Cup 2009

1. Wtórpol

2.Belfry

3.ZEORK

4.Kolejarz

Organizatorem turnieju było Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku Kamiennej.