Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 41 2511951 alinajedrys@gmail.com


W zbliżających się wyborach samorządowych, Stowarzyszenie Lepsze Skarżysko poprze kandydaturę Arkadiusza Boguckiego na urząd prezydenta Skarżyska-Kamiennej

W piątek 9 lutego w Hotelu „Promień” odbyła się przedwyborcza konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli Stowarzyszenia Lepsze Skarżysko oraz Ruchu Marka Materka.
 
Podczas spotkania prezes Stowarzyszenia Lepsze Skarżysko – Konrad Wikarjusz tłumaczył decyzję o połączeniu sił obu ugrupowań i poparciu startu Arkadiusza Boguckiego w wyborach na urząd prezydenta Skarżyska-Kamiennej.
 
 
Prezes Stowarzyszenia Lepsze Skarżysko, radny miejski Konrad Wikarjusz
 
Szanowni Państwo - 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe. Wybory, których wynik określi jak będzie wyglądało funkcjonowanie naszego miasta przez kolejne 5 lat. 
 
Dla obserwatorów lokalnego sceny samorządowej oczywistym jest to, jak nasze środowisko ocenia zarządzanie naszym miastem w ostatnich latach, ale i jak ocenia efekty tych rządów... Wszyscy chyba wiemy, jak obecnie wygląda sytuacja finansów gminy, widzimy jak wygląda samo miasto. Wiemy również jak wyglądał styl sprawowania rządów w naszym mieście w ostatnich 9 latach - zamykanie się na dyskusję z mieszkańcami, przekonanie rządzących miastem o ich własnej nieomylności, czy w końcu brutalizacja języka debaty prowadzonej w samorządzie. 
 
Już 9 lat temu - gdy po raz pierwszy objąłem mandat radnego -  i później - gdy wspólnie ze śp. Grzegorzem Łapajem i Ewą Warszawą tworzyliśmy Stowarzyszenie Lepsze Skarżysko - za główny cel postawiliśmy sobie dążenie do zmiany jakościowej stylu i formuły zarządzania miastem. Celem nadrzędnym było dla nas tworzenie w Skarżysku samorządu inkluzywnego - aktywizującego i włączającego mieszkańców w procesy decyzyjne zachodzące w mieście, samorządu transparentnego i przystępnego, a wreszcie po prostu samorządu gospodarnego - posiadającego długofalową i konkretną wizję rozwoju naszego miasta.
 
Ta propozycja trafiła do mieszkańców i ponad 2500 z nich poparło naszego kandydata na prezydenta w ostatnich wyborach samorządowych. Ten wyraz zaufania społecznego był dla nas jasnym sygnałem, że „idziemy w dobrym kierunku”, że ludzi oczekujących gruntownych zmian w sposobie zarządzania naszym miastem jest naprawdę bardzo dużo. 
 
Działania Stowarzyszenia i naszych przedstawicieli w lokalnym samorządzie (moje, śp. radnego Grzegorza Łapaja i radnej Ewy Michalczewskiej) w ostatnich latach koncentrowały się właśnie na tym, by pokazywać, że taka zmiana jakościowa jest naszemu miastu bardzo potrzebna i jest ona możliwa.  
 
Doskonałym przykładem samorządu, który z sukcesem wdraża podobne postulaty jest samorząd Starachowic pod przywództwem Prezydenta Marka Materka. To w jaki sposób Starachowice się rozwinęły w ostatnich latach jest imponujące. Od dłuższego czasu postulowaliśmy, by przyjrzeć się „przykładom dobrych praktyk” i czerpać z doświadczenia naszych przyjaciół ze Starachowic we wprowadzaniu zmian, które pozwoliły temu miastu nie tylko na rozwój, ale i na całkowitą zmianę jego wizerunku w oczach jego mieszkańców, mieszkańców naszego regionu i kraju. 
 
Głęboko wierząc w to, że podobna pozytywna zmiana jest możliwa również w Skarżysku-Kamiennej z panem prezydentem  i przedstawicielami jego ruchu w Skarżysku podjęliśmy rozmowy o współpracy na rzecz budowy Lepszego Skarżyska. Efektem tych rozmów jest decyzja: Stowarzyszenie Lepsze Skarżysko do zbliżających się wyborów samorządowych stanie wspólnie z prezydentem Markiem Materkiem i tworzonym przez niego komitetem wyborczym.
 
Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek
Ze Stowarzyszeniem Lepsze Skarżysko współpracujemy od wielu lat. Od dziewięciu lat wymienialiśmy się informacjami i doświadczeniami w zakresie prowadzenia spraw samorządowych i część z tych tematów, którymi się zajmowaliśmy Konrad, ale też śp. Grzegorz próbowali wcielać w życie tu, na gruncie lokalnym w Skarżysku-Kamiennej. Nie wszystkie dobre rozwiązania udało się wprowadzić w życie, nie było bowiem "po drugiej stronie"  partnera, który wprowadzeniem takich zmian byłby zainteresowany. Wiem, że jeśli mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej w tych wyborach naszej ekipie zaufają to wprowadzenie tych zmian, o które postulowało i nasze środowisko Ruchu Marka Materka i Stowarzyszenie Lepsze Skarżysko będzie możliwe i do tego oczywiście mieszkańców Skarżyska już teraz serdecznie zachęcam. Ta zmiana na lepsze w Skarżysku jest możliwa!

Radny miejski i kandydat KWW Marka Materka 2024 na urząd Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej Arkadiusz Bogucki
Z mojej strony pozostaje mi tylko podziękować za to wsparcie. Cieszę się, że już w tym momencie zaufaliśmy sobie nawzajem. Tak jak już wspominałem na poprzedniej konferencji prasowej, prowadziliśmy rozmowy z różnymi partnerami i nie były to rozmowy o personaliach, tylko rozmowy o programie. I ten program, który został przedstawiony przeze mnie, to jest program, który również Lepsze Skarżysko starało się wdrażać, a teraz będziemy wdrażać go razem. Dziękuję bardzo.
 

 

Ostatnie komentarze

  • Dlaczego znowu ja ? powiedział(a) Więcej
    Jeżeli Prezes MKS może mieć jakiekolwiek pretensje o złą kondycję spółki to tylko do siebie za bierność i do... 3 dni temu
  • mieszkaniec powiedział(a) Więcej
    Panie prezydencie usunąć stary układ bo będą bruździć.Powodzenia. 3 dni temu
  • Iwona powiedział(a) Więcej
    Racja, pracowałam jako sprzątaczka w Partnerze i z mężem staraliśmy się o mieszkanie komunalne bo nie stać nas na... 3 dni temu

Komentarze pozostają własnością ich twórców - redakcja TSK24.pl nie bierze za nie odpowiedzialności. Nick nie jest zastrzeżony dla jednego użytkownika.
Serwis nie ma obowiązku publikacji nadesłanych materiałów. Materiały nie zamawiane przez Serwis Informacyjny TSK24.pl nie podlegają zwrotowi. Autorzy materiałów publikowanych w serwisie wyrażając zgodę na ich publikację przenoszą jednocześnie prawa do nich na rzecz Serwisu Informacyjnego TSK24.pl. Serwis zastrzega sobie również prawo do wykorzystywania zamieszczanych materiałów w celach promocyjnych i reklamowych na wszelkich polach ekspozycji.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów zawartych w portalu TSK24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.
Wszelkie wyżej wymienione postępowanie bez pisemnej zgody wydawcy - PPHU MPC-TECH ZABRONIONE!