Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 535 455 189 redakcja@tsk24.pl


Czy Skarżyskim zakładom zbrojeniowym „Mesko” grozi akcja protestacyjna?

W ostatnim czasie coraz głośniej o nieciekawej sytuacji jaka rozwija się w zakładach zbrojeniowych "Mesko" w Skarżysku-Kamiennej. Pracownicy coraz głośniej narzekają na pogarszającą się sytuacje ekonomiczną zakładu i produkcyjną. Mają też zastrzeżenia do sposobu zarządzania zakładem przez szefostwo, mówi się o licznych próbach zastraszania eskalowanie napięć społecznych, pogardę do pracowników. 
W poniedziałek 11 stycznia zostało zorganizowane referendum w sprawie podjęcia akcji protestacyjnej. Udział w nim wzięło 1780 pracowników z 2156 zatrudnionych przeciwko przystąpieniu do akcji protestacyjnej było tylko 234. Wynik głosowania pokazuje jednoznacznie jak ważne dla pracowników są zmiany w zarządzie zakładów.
 
Jak informuje PAP według prezesa Mesko S.A Tomasza Stawińskiego sytuacja zakładów jest dobra, a większość kontraktów została zrealizowana. Prezes Stawiński zapewnia, że nie ma problemów z płynnością finansową i wypłaty są wypłacane na czas.
-  Trudno jest mi się zgodzić z argumentacją przedstawioną w stanowisku protestacyjnym" – powiedział PAP Stawiński.
 
Na stronie internetowej Mesko zostało zamieszczone oświadczenie:
W nawiązaniu do pojawiających się w mediach przekazach o rzekomym strajku w zakładzie Mesko informujemy, że przedmiotem przeprowadzonego z inicjatywy MOZ NSZZ Solidarność Mesko referendum pracowniczego nie była organizacja strajku ani zmiana władz spółki. Zapowiadana akcja protestacyjna nie jest wynikiem przeprowadzenia poszczególnych etapów rozwiązywania sporów przewidzianych w ustawie, co oznacza, że jest niezgodna z prawem.
 
Zgodnie z art. 17 ust. 2 ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych strajk jest środkiem ostatecznym i nie może być ogłoszony bez uprzedniego wyczerpania możliwości rozwiązania sporu zbiorowego w sposób polubowny w drodze rokowań i mediacji. Na ten moment nie jest to nawet możliwe, ponieważ dotychczas strona społeczna nie sformułowała żądań pracowniczych wobec pracodawcy.
 
Mesko S.A. nie pozostaje w sporze zbiorowym (o którym mowa w ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych Dz.U. 1991 nr 55 poz. 234) z żadną organizacją związkową działającą w zakładzie.
 
 
O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco.
 

Ostatnie komentarze

  • Czesław powiedział(a) Więcej
    Jeszcze można coś sprzedać szkołę, przychodnię działkę po starym ''manhatanie''(to będzie dobry interes)... 14 godzin temu
  • Kryst powiedział(a) Więcej
    Oooosz bobek bobasek jedzie strasznie na lewo. 1 dzień temu
  • Czesław powiedział(a) Więcej
    Posprzedawali szkoły a targowiska będą budować KK z niePOradnymi POczopkami tylko to potrafi. 1 dzień temu

Komentarze pozostają własnością ich twórców - redakcja TSK24.pl nie bierze za nie odpowiedzialności. Nick nie jest zastrzeżony dla jednego użytkownika.
Serwis nie ma obowiązku publikacji nadesłanych materiałów. Materiały nie zamawiane przez Serwis Informacyjny TSK24.pl nie podlegają zwrotowi. Autorzy materiałów publikowanych w serwisie wyrażając zgodę na ich publikację przenoszą jednocześnie prawa do nich na rzecz Serwisu Informacyjnego TSK24.pl. Serwis zastrzega sobie również prawo do wykorzystywania zamieszczanych materiałów w celach promocyjnych i reklamowych na wszelkich polach ekspozycji.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów zawartych w portalu TSK24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.
Wszelkie wyżej wymienione postępowanie bez pisemnej zgody wydawcy - PPHU MPC-TECH ZABRONIONE!