Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 535 455 189 redakcja@tsk24.pl

  • Kategoria: Wydarzenia miejskie

II Międzynarodowe Forum Inwestycyjne - poznaliśmy plany inwestycji nad zalewem Bernatka - symboliczne wbicie łopaty za rok

W Skarżysku-Kamiennej rozpoczęło się II Międzynarodowe Forum Inwestycyjne, w którym udział biorą eksperci, przedsiębiorcy i samorządowcy z kraju i zagranicy. Dwudniowe wydarzenie przyciągnęło do naszego miasta gości z kilku krajów. Jednym z pierwszych punktów Forum było przedstawienie wizualizacji parku, który powstanie w Skarżysku przy zalewie Bernatka. Inwestor i projektant ujawnili dziś owiane dotychczas tajemnicą plany, a goście przekonali się, że za sprawą tej inwestycji Skarżysko-Kamienna mocno zaznaczy się na mapie największych atrakcji turystycznych.
 
W międzynarodowym gronie o potencjale Skarżyska
II Międzynarodowe Forum Inwestycyjne odbywa się w patio Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Wydarzenie potrwa dwa dni, a jego celem jest promocja potencjału inwestycyjnego naszego miasta i regionu, a także pomoc w nawiązywaniu kontaktów między przedsiębiorcami z Polski i zagranicy (m.in. Francji, Ukrainy, Białorusi, Włoch, USA). Już pierwsze, ubiegłoroczne Forum przyczyniło się do wzmocnienia wizerunku Skarżyska, jako miasta z przyjaznym klimatem do inwestowania i wspierającego przedsiębiorczość. Również tegoroczne Forum to doskonałe miejsce dyskusji, budowania relacji gospodarczych i promowania potencjału naszego miasta. W tym roku Forum towarzyszy także akcja społeczna Gazety Wyborczej „Pracownia Miast”, a motywem przewodnim akcji jest dyskusja o skutecznym prowadzeniu biznesu w obecnych realiach.
 
W patio Miejskiego Centrum Kultury zebrali się liczni goście z kraju i zagranicy – zarówno przedstawiciele świata biznesu, jak i eksperci, przedstawiciele organizacji pozarządowych, samorządowcy. Konferencję prowadzi znany dziennikarz telewizyjny – Maciej Orłoś. Zebranych powitał gospodarz Forum - prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig, który przypomniał, co jest celem spotkania i jakie efekty przyniosło ubiegłoroczne Forum. Zauważył również, że dzięki kształtowaniu odpowiedniego klimatu inwestycyjnego, do Skarżyska trafia coraz więcej zewnętrznych inwestorów.
 
Po oficjalny otarciu Forum przez prezydenta, głos zabrał marszałek województwa świętokrzyskiego.
 
 
- Gorąco kibicuję realizacji kolejnych planów inwestycyjnych - mówił marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas, który podkreślił jednocześnie, iż dostrzega pozytywne zmiany w zakresie pobudzenia gospodarczego w naszym mieście. 
 
Głos zabrał również Jerzy Żmijewski, starosta skarżyski.
 
 
- To bardzo ważne wydarzenie i cieszę się, że tak wiele osób zebrało się, by bliżej poznać nasz powiat - mówił starosta skarżyski, który w krótkiej prezentacji przedstawił powiat skarżyski. 
 
 
 
Arka Noego na Bernatce
Pierwszym punktem Forum była prezentacja inwestycji, która – za sprawą prywatnego inwestora – ma zostać zrealizowana na Bernatce w Skarżysku-Kamiennej. Dotychczas owiane tajemnicą plany zostały dziś przedstawione w najdrobniejszym szczególe.
Z przedstawionych dziś wizualizacji i materiału filmowego można było dowiedzieć się, iż główną atrakcją parku na Bernatce będzie... Arka Noego. Ma być ona nowoczesnym obiektem ekspozycyjnym.
 
 
- Obiekt będzie przypominał Arkę, ale nie będzie jej rekonstrukcją – wyjaśnia architekt, Janusz Gruszczyński. - Obiekt wielkością niewiele będzie się różnił od wymiarów arki z przekazów biblijnych. Będzie miał 135 metrów długości, 24 metry szerokości i od 12 do 16 metrów wysokości. Będzie to powierzchnia około 8 tysięcy metrów kwadratowych. Budynek będzie miał cztery kondygnacje – dodaje architekt.
 
W planach jest stworzenie w arce powierzchni wystawienniczej (znajdzie się tam m.in. wystawa na temat biosfery, poświęcona wpływowi człowieka na środowisko naturalne oraz muzeum historii Biblii). Znajdą się tam także sale dydaktyczne, stanowiska multimedialne dla zwiedzających, centrum szkoleniowe, zaplecze biurowe i gastronomiczne, a także pokoje hotelowe i kawiarnia z tarasem.
 
Obok obiektu ekspozycyjnego znajdą się inne atrakcje: od gastronomii poczynając, przez mini zoo, amfiteatr, wiszące ogrody, park linowy, ścianki wspinaczkowe, ogród sztuki, siłownię plenerową, ścieżki dydaktyczne, po hotele na drzewach. Będzie tam funkcjonowała również wypożyczalnia rowerów i gokartów.
 
- Stworzymy kompleks poświęcony nauce, wypoczynkowi i rekreacji – zapowiada Mirosław Hejduk, inwestor, prezes Zarządu Fundacji Promocji i Rozwoju Polski Wschodniej. Jak dodaje, ma to być obiekt multifunkcjonalny: będzie można przyjechać, by odpocząć, lub spędzić czas aktywnie, skorzystać z oferty gastronomicznej, zwiedzić wystawy i obiekty, obcować z naturą, wyciszyć się, wziąć udział w konferencji lub szkoleniu. Oferta ma być szeroka i kompleksowa i według założeń inwestora ma przyciągać do naszego miasta rzesze turystów, otwierając przed Skarżyskiem zupełnie nowe szanse na rozwój.
 
- Liczę, że inwestycja zostanie zrealizowana zgodnie z założeniami inwestora i wierzę, że w ciągu kilku lat stanie się wizytówką Skarżyska-Kamiennej. Skarżysko może stać się ważnym elementem na turystycznej mapie Polski, co w mojej ocenie może znacząco przyczynić się do dynamicznego rozwoju miasta w najbliższych latach – ocenia w materiale filmowym o inwestycji zaprezentowanym dzisiaj na Forum prezydent miasta Konrad Krönig.
 
Przypomnijmy, iż inwestor trafił do Skarżyska-Kamiennej nie przez przypadek – po kilkumiesięcznych poszukiwaniach działki spełniającej wymagania pod planowaną inwestycję, dowiedział się o Miejskiej Bazie Terenów Inwestycyjnych, stworzonej w tej kadencji samorządowej w Skarżysku-Kamiennej i po zapoznaniu się z zebraną tam ofertą, znalazł działkę odpowiadającą zarówno swoim położeniem charakterem, jak i wielkością.
 
- Dzięki tej internetowej bazie mogliśmy od razu sprawdzić wygląd działki, jej wielkość, warunki zabudowy. Już po pierwszej wizycie tutaj i rozmowie z prezydentem Skarżyska stwierdziliśmy, że innej lokalizacji nie będziemy szukać – wspomina Mirosław Hejduk, inwestor, Fundacja Promocji i Rozwoju Polski Wschodniej, którego – oprócz samej działki – przekonała lokalizacja miasta, potencjał miejsca i przychylność władz miasta. s
 
Inwestor zapowiedział, że symboliczne wbicie łopaty odbędzie się za rok.
 
 
Przed uczestnikami Forum prelekcje ekspertów, dyskusje panelowe, spotkania B2B, wizyty studyjne
Konferencja potrwa do godziny 17.00, a wśród prelegentów znaleźli się m.in. jeden z czołowych polskich ekonomistów, profesor Witold Orłowski, Wiesław Żółtowski, wiceszef BCC oraz kanclerz BCC loża Chicago i inni przedstawiciele biznesu krajowego oraz międzynarodowego. Zaplanowano także dyskusję panelową na temat wspierania i rozwoju przedsiębiorczości, spotkania B2B, a drugiego dnia Forum kolejne prelekcje ekspertów oraz wizyty studyjne.
 
Imprezy towarzyszące Forum
Przypominamy, iż tegoroczne Międzynarodowe Forum Inwestycyjne to także kilka imprez towarzyszących: W piątek przed południem odbywały się Targi Pracy (przygotowano ponad 400 wolnych miejsc pracy, między innymi w branżach usług opiekuńczych, produkcji mebli, krawiectwie, gastronomii i wielu innych). W sobotę odbędą się dwa wydarzenia sportowe: turniej piłki nożnej Tevor oraz mecz siatkarski pomiędzy drużynami SPOŁEM Kielce i ZAKSA Kędzierzyn Koźle (mecz rozpocznie się o godz. 16.00 na hali sportowej przy ulicy Sienkiewicza 34. Obie drużyny występują w PlusLidzie, a Zaksa Kędzierzyn Koźle to Mistrz Polski w sezonie 2016/2017 oraz zdobywca Pucharu Polski 2017. Wstęp jest bezpłatny!). Kolejne wydarzenie towarzyszące Forum to Street Food Festival (kilkanaście food trucków od 1 do 3 września będzie serwowało uliczne jedzenie w najlepszym wydaniu na placu Staffa za MCK, a w planie festiwalu także dodatkowe atrakcje: akcja Motoserce, Krakowski Teatr Scena Kalejdoskop, scena muzyczna, seans plenerowy, Festiwal Kolorów – szczegóły TUTAJ). Zapraszamy do udziału we wszystkich proponowanych wydarzeniach.


 

Ostatnie komentarze

  • Anonimowy powiedział(a) Więcej
    "Puki co" zaczekamy na wynik postępowania... 10 godzin temu
  • Lucjan powiedział(a) Więcej
    Lądowisko swoją drogą ale dobrze że chociaż załatwili z tego projektu Unii trochę sprzętu medycznego bo w szpitalu brakuje 10 godzin temu
  • kaja powiedział(a) Więcej
    Lądowisko w Skarżysko jest nieporozumieniem. Uważam , że lepiej i bezpieczniej dla pacjentów jest korzystanie z... 15 godzin temu

Komentarze pozostają własnością ich twórców - redakcja TSK24.pl nie bierze za nie odpowiedzialności. Nick nie jest zastrzeżony dla jednego użytkownika.
Serwis nie ma obowiązku publikacji nadesłanych materiałów. Materiały nie zamawiane przez Serwis Informacyjny TSK24.pl nie podlegają zwrotowi. Autorzy materiałów publikowanych w serwisie wyrażając zgodę na ich publikację przenoszą jednocześnie prawa do nich na rzecz Serwisu Informacyjnego TSK24.pl. Serwis zastrzega sobie również prawo do wykorzystywania zamieszczanych materiałów w celach promocyjnych i reklamowych na wszelkich polach ekspozycji.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów zawartych w portalu TSK24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.
Wszelkie wyżej wymienione postępowanie bez pisemnej zgody wydawcy - PPHU MPC-TECH ZABRONIONE!