Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 41 2511951 alinajedrys@gmail.com


Żyj smacznie i zdrowo w ZSP nr 4

20140324-zsp4Zespół Szkół Publicznych nr 4(osiedle Książęce) w Skarżysku-Kamiennej realizuje już po raz drugi ogólnopolski Program edukacyjny  „Żyj smacznie i zdrowo”, który  skierowany jest do uczniów i nauczycieli  w całej Polsce.

Jego misją jest przekazanie dzieciom i młodzieży zasad prawidłowego  i smacznego odżywiania, zachęcenie ich do podejmowania pierwszych prób gotowania oraz do wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków. W ramach akcji podejmowane są również ważne społecznie tematy marnowania żywności, niedożywienia, a także zmniejszania ilości odpadów, zużycia energii i wody. Dlatego też w dniu 19.03.2013r. odbyła się duża akcja związana z tym Programem na terenie naszej placówki.

Dzieci młodsze przedstawiały swoje wcześniej przygotowane plakaty promujące zdrową żywność. Następnie starsi uczniowie przeszli do zmagań kulinarnych na zasadach programu telewizyjnego ,,Ugotowani”.

Cztery drużyny miały za zadanie wykonanie ciekawych i zarazem zdrowych potraw kulinarnych w ciągu 45 min. Klasa VI SP przygotowywała potrawy z kuchni polskiej, klasa I Gimnazjum –z kuchni greckiej, klasa II Gim. potrawy z kuchni włoskiej a klasa III Gimnazjum. –kuchni meksykańskiej. Międzyczasie odbył się pokaz ,,Mody ekologicznej”.

Przypomnijmy także w zeszłym roku nasze działania zostały docenione a w nagrodę wybrani uczniowie naszej szkoły otrzymali zestawy kulinarne a pozostali mogli skorzystać z warsztatów tanecznych z uczestnikiem znanego programu ,,You can dance”. Rozstrzygnięcie konkursu ogólnopolskiego już wkrótce. Trzymamy kciuki za naszą szkołę!
Ostatnie komentarze

  • kiksu powiedział(a) Więcej
    Pewnie znowu Ci sami zostana wybrani, nie wiem jak Ci ludzie głosują i nas ciagle na tych samych i ciagle jest syf. 3 dni temu
  • Andy powiedział(a) Więcej
    Nie da się na to patrzeć,mam nadzieję o że już ostatni raz oglądamy to przedstawienie. 3 dni temu
  • Zdziwiony powiedział(a) Więcej
    Skończyła administrację a Jak sama zapewnia jej wykształcenie prawniczo-polityczne - pytanie co to oznacza? bo jak... 5 dni temu

Komentarze pozostają własnością ich twórców - redakcja TSK24.pl nie bierze za nie odpowiedzialności. Nick nie jest zastrzeżony dla jednego użytkownika.
Serwis nie ma obowiązku publikacji nadesłanych materiałów. Materiały nie zamawiane przez Serwis Informacyjny TSK24.pl nie podlegają zwrotowi. Autorzy materiałów publikowanych w serwisie wyrażając zgodę na ich publikację przenoszą jednocześnie prawa do nich na rzecz Serwisu Informacyjnego TSK24.pl. Serwis zastrzega sobie również prawo do wykorzystywania zamieszczanych materiałów w celach promocyjnych i reklamowych na wszelkich polach ekspozycji.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów zawartych w portalu TSK24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.
Wszelkie wyżej wymienione postępowanie bez pisemnej zgody wydawcy - PPHU MPC-TECH ZABRONIONE!