Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 41 2511951 alinajedrys@gmail.com


Uroczystość rozdania Listów Pochwalnych i wręczenia statuetek Gwiazd 2013/14

20140228-listy28 lutego 2014 r. w Gimnazjum nr 1 odbyła się uroczystość wręczenia Listów Pochwalnych rodzicom uczniów, którzy na I semestr  osiągnęli średnią 4,5 oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie. Impreza połączona była z wręczeniem statuetek Gwiazd 2013/14 w różnych kategoriach.
Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz oświatowych Skarżyska – Kam. w osobie Wiceprezydenta Miasta p.Grzegorza Małkusa, a także rodzice nagrodzonych uczniów, wychowawcy i nauczyciele. Wydarzenie to poprowadzili przedstawiciele SU: Aleksandra Wikło i Michał Skrzypczyński.
Jako pierwszy głos zabrał dyr. Andrzej Warwas, kierując słowa podziękowania do rodziców i nagrodzonych uczniów, za wysiłek włożony w sukces. Dyrektor szkoły wyraził  nadzieję, że w przyszłości  uczniowie Gimnazjum nr 1, już jako dorośli ludzie,  będą promować nasze miasto i zwiążą z nim swe losy.

Następnie p.Renata Kubik podsumowała sukcesy naszego gimnazjum  i podkreśliła, że nie byłyby one możliwe bez pracy dzieci i rodziców. Przedstawiła również przykłady działań wyróżniających placówkę: nadanie szkole imienia mjra Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, wolontariat, kwesty WOŚP, konkursy i zawody sportowe, współpracę z Uniwersytetem Jagiellońskim i Uniwersytetem Kieleckim, działalność diagnostyczną, realizację projektu CENTRES, prowadzenie strony internetowej, „białą szkołę”,  rajdy i wycieczki krajoznawcze i Siatkarski Ośrodek Sportowy.  O tym ostatnim mówił dyr. Andrzej Warwas, który dumny jest z osiągnięć i postępów podopiecznych. Dyrektor podkreślił rolę Urzędu Miasta w utworzeniu Szkolnego Ośrodka Sportowego, który skupia 45 zawodników. Dwunastu z nich reprezentuje województwo , a pięciu – region. Dzięki ciężkiej pracy – szesnastu godzin treningu tygodniowo – zawodnicy zrobili ogromne postępy. Zgromadzeni mogli obejrzeć dwa filmy o SOS – wywiad ucznia z Wiceprezydentem p.Grzegorzem Małkusem oraz profesjonalną reklamę SOS.

Kolejno głos zabrali przedstawiciele SU, którzy przedstawili drogę wyboru Gwiazd 2013/14, od analizy kandydatów przez Kapitułę, po dzień wręczenia statuetek. W skład Kapituły wchodzili nauczyciele i dyr. Elżbieta Chajduga, a wybierano najlepszych w kategoriach: kultura osobista, artysta, sport, wolontariusz, prymus szkoły. Następnie zgromadzeni obejrzeli prezentację poświęconą kandydatom we wszystkich kategoriach. ( Nominowa – nych prezentowaliśmy we wcześniejszych artykułach na naszej stronie internetowej ).
Przed wręczeniem Listów Pochwalnych i statuetek rozpoczęły się występy utalentowanej młodzieży. Jako pierwsze zatańczyły chearleaderki z zespołu „Angels” przygotowane przez p.Edytę Pukowską.  Dynamiczny występ zakończyły efektowną piramidą.
Jako pierwszą, wręczono statuetkę w kategorii: kultura osobista. Pan Michał Lasota wręczył ją nagrodzonym: Aleksandrze Niziołek i Michałowi Wójcikowi.

Następnie usłyszeliśmy piosenkę z repertuaru „Anny Jantar „To, co mam” w wykonaniu ucznia klasy pierwszej – Krzysztofa Kasińskiego. Uroczystość uświetnił również wokalny występ Weroniki Dulewicz.
Z kolei wychowawcy klas pierwszych, wraz z dyr, A.Warwasem i Wiceprezydentem Miasta G.Małkusem, wręczyli rodzicom uczniów Listy Pochwalne , a gimnazjalistom dyplomy za 100 % frekwencję.
Natalia Rut – nasza absolwentka wręczyła statuetkę Gwiazda 2013/14 w kategorii : wolontariat. Otrzymała ją uczennica klasy trzeciej  - Ewa Wiśniewska.
Nagrodzono również najefektywniejszego wolontariusza – Aleksandrę Andre, która w trakcie kwesty WOŚP zebrała ok. 800 zł. Nagrodę – kupon na zakupy – wręczyła p. Małgorzata Piątek.
Występ baletowy Aleksandry Niziołek z klasy 3d był kolejnym punktem programu, po którym rozdano Listy Pochwalne rodzicom uczniów z klas drugich.

Po wręczeniu statuetki w kategorii: artysta wystąpiła Weronika Fornal , która okazała się zwyciężczynią. Nagrodę przekazała jej absolwentka gimnazjum –  Patrycja Kasprzyk. Również ją mogliśmy usłyszeć w lirycznym duecie z kolegą. Uroczystość uświetnił również występ taneczny ucznia naszej szkoły Sebastiana Sitka wraz z partnerką, którzy zaprezentowali kilka  gorących, latynoskich tańców.
Wychowawcy klas trzecich rozdali Listy Pochwalne rodzicom najlepszych uczniów, a w kategorii: sportowiec zwyciężył Patryk Gnat.
Nagrodzono również Prymusa Szkoły – Weronikę Dulewicz ( średnia ocen – 5,26 ).

Wieczór podsumował Wiceprezydent Miasta Grzegorz Małkus, gratulując nagrodzonym uczniom i ich rodzicom.

Na zakończenie wystąpił duet wokalno – gitarowy z przebojem „Dżemu”.

Pan dyr. A.Warwas oficjalnie zakończył imprezę dziękując wszystkim organizatorom: SU pod kierunkiem p.Piotra Kardysia i p.Renaty Kubik, p.Edycie Pukowskiej, p.Barbarze Lelonek i uczniowi Piotrowi Sałacie za multimedialną oprawę uroczystości.
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

© Piotr Adamczyk, inf. pras

Ostatnie komentarze

  • Wiesia powiedział(a) Więcej
    Na ulicy Rycerskiej powinien być już dawno chodnik, wszystkie samochody zarówno osobowe jak i ciężarowe jeżdżą Rycerską . 4 dni temu
  • mieszkaniec powiedział(a) Więcej
    Panie prezydencie Bogucki zrób pan wreszcie porządek z ludźmi byłego prezydenta Kroniga. Pozatrudniał mnóstwo... 4 dni temu
  • Tina powiedział(a) Więcej
    Panie Janusz, masz pan rację ,nie da się tam żyć. Może gdyby mieszkał tam jakieś bonza że starostwa...... 1 tydzień temu

Komentarze pozostają własnością ich twórców - redakcja TSK24.pl nie bierze za nie odpowiedzialności. Nick nie jest zastrzeżony dla jednego użytkownika.
Serwis nie ma obowiązku publikacji nadesłanych materiałów. Materiały nie zamawiane przez Serwis Informacyjny TSK24.pl nie podlegają zwrotowi. Autorzy materiałów publikowanych w serwisie wyrażając zgodę na ich publikację przenoszą jednocześnie prawa do nich na rzecz Serwisu Informacyjnego TSK24.pl. Serwis zastrzega sobie również prawo do wykorzystywania zamieszczanych materiałów w celach promocyjnych i reklamowych na wszelkich polach ekspozycji.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów zawartych w portalu TSK24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.
Wszelkie wyżej wymienione postępowanie bez pisemnej zgody wydawcy - PPHU MPC-TECH ZABRONIONE!