- Kategoria: Szkolnictwo i oświata
- User
Pamiętamy o zbrodni katyńskiej
Inicjatorami konkursu byli, Małgorzata Skuza, Joanna Karlikowska- Mańko, dyrektor szkoły Krystyna Błaszczyk oraz Krzysztof Myszka Naczelnik Oświaty Kultury i Sportu. Konkurs, miał za zadanie przybliżenie młodemu pokoleniu tego, co przez lata było tematem tabu, a każdy podręcznik do historii zrzucał mord katyński na niemieckiego okupanta. Wszyscy, a w szczególności młodzież, muszą wiedzieć, że do zbrodni polskich oficerów więzionych w Charkowie, Ostaszkowie, Kozielsku, czy też Starobielsku doszło za przyzwoleniem Józefa Stalina i za sugestią Ławrientija Berii. Nie możemy sobie wydrzeć prawdy z polskich serc. Prawdziwi patrioci ludobójstwo katyńskie, uważają za największą z krwawych ofiar, jaką złożyli Polacy na szali naszej niepodległości.
Młodzież z Gimnazjum numer 2, przystąpiła do konkursu w dwóch kategoriach. A mianowicie w kategorii prezentacje multimedialne oraz w kategorii film. Jak informuje Małgorzata Skuza, wpłynęło do komisji konkursowej 47 znakomitych prac, reprezentujących bardzo wysoki poziom. Wśród laureatów znaleźli się :
Kategoria prezentacja multimedialna
I miejsce
Martyna Stasiorowska
Anna Bilska
Izabela Stachowicz
II miejsce
Justyna Lubecka
III miejsce
Maciej Sokołowski
Filip Półtorak
Katarzyna Soból
Wyróżnienie
Emilia Stępień
Martyna Szcześniak
Aleksandra Pląsek
Kategoria film
I miejsce
Maciej Sokół
Maciej Sokołowski
Sebastian Czapnik
II miejsce
Maciej Baran
Dominik Broda
III miejsce
Monika Dudek
Katarzyna Nowak
Wyróżnienie
Marcin Jurczak
To wspaniale, że nasza młodzież tak pięknie zaprezentowała prawdę o zbrodni kwiatu polskich oficerów w Katyniu, która nie ważne, że miała miejsce 71 lat temu. Ona trwa w nas, o niej pamiętamy i ją przekazywać będziemy. Polacy mają solidny korzeń swojego jestestwa i nigdy nie wymażemy z pamięci tych, którzy walczyli o naszą suwerenność i umiłowaną wolność. A w walce tej, złożyli ofiarę z własnego życia.
© Ewa Michałowska - Walkiewicz /TSK24 Team