Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 41 2511951 alinajedrys@gmail.com


Bieg Westerplatczyków 1939

Tyle metrów mieli do pokonania Nasi uczniowie w ten wyjątkowy szkolny wtorek. Przyszkolny teren zapełnił się młodymi ludźmi, którzy w ten sposób oddali szacunek wszystkim, którzy we wrześniu 1939 roku przez 7 dni bronili bohatersko Westerplatte. 
Nasza szkoła nieprzypadkowo nosi to chwalebne imię, bowiem duża część załogi Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte to właśnie młodzi, dwudziestokilkuletni kawalerowie z naszego regionu. To właśnie im i ich pamięci dedykowany był ten bieg. 
Dyrekcja szkoły nie kryła wzruszenia dając uroczysty sygnał do startu i inaugurując pewną nową, piękną ideę, która, w co mocno wierzymy stanie się tradycją naszej szkoły - BIEG WESTERPLATCZYKÓW. Humory i pogoda dopisały. W biegu dziełu udział 180 uczniów, a każdy z nich mógł liczyć na słodki upominek. Uroczyste podsumowanie biegu i wręczenie upominków najlepszym odbyło się w środę. Prezentujemy tych najszybszych z najszybszych... ale dla nas tak naprawdę, każdy z uczestników wygrał ten bieg. Setki płuc i serduszek w hołdzie pamięci bohaterom sprzed lat.

 
 

Ostatnie komentarze

 • Zosia powiedział(a) Więcej
  Chyba jednak nie kolega bo by go wciągnął do miasta, a przynajmniej ma doświadczenie i zna się na rzeczy, nie będzie wstydu. 15 godzin temu
 • astronom powiedział(a) Więcej
  To oczywiste. Obradują na Rejowie co zrobić żeby Adam wygrał i le głosów kupić. W 1 turze na Zachodnim przywozili... 2 dni temu
 • Jerzy powiedział(a) Więcej
  Cioku już się ustawił z lokalnymi "biznesmenami" i będzie robił interesy pod nich ????
  Chyba wszyscy wiedzą kto... 4 dni temu

Komentarze pozostają własnością ich twórców - redakcja TSK24.pl nie bierze za nie odpowiedzialności. Nick nie jest zastrzeżony dla jednego użytkownika.
Serwis nie ma obowiązku publikacji nadesłanych materiałów. Materiały nie zamawiane przez Serwis Informacyjny TSK24.pl nie podlegają zwrotowi. Autorzy materiałów publikowanych w serwisie wyrażając zgodę na ich publikację przenoszą jednocześnie prawa do nich na rzecz Serwisu Informacyjnego TSK24.pl. Serwis zastrzega sobie również prawo do wykorzystywania zamieszczanych materiałów w celach promocyjnych i reklamowych na wszelkich polach ekspozycji.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów zawartych w portalu TSK24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.
Wszelkie wyżej wymienione postępowanie bez pisemnej zgody wydawcy - PPHU MPC-TECH ZABRONIONE!