Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontakt z redakcją: tel. 41 2511951 alinajedrys@gmail.com


Półkolonie w ,,DWÓJCE”

Upragnione i wyczekiwane, gorące i słoneczne, to…… oczywiście wakacje.
Ta to czas, w którym dzieci pragną oderwać się od rzeczywistości, odpocząć od nauki, odrabiania lekcji.
 Tegoroczne półkolonie w naszej szkole  odbywały się pod hasłem ,,Czas relaksu, relaksu to czas” . Wakacyjny  turnus  w Szkole Podstawowej nr 2 na Borze odbył się  raz pierwszy , co pozwoliło dużej grupie naszych uczniów spędzić radosne chwile. Uczestnicy półkolonii brali udział w szczegółowo opracowanym programie wypoczynku składającym się z wielu atrakcyjnych propozycji odpowiednio dobranych do wieku dzieci.  
Pieczę nad naszymi milusińskimi sprawowali pedagodzy z tutejszej szkoły ,którzy mają wieloletnie doświadczenie w organizacji różnego rodzaju wypoczynku- p. Renata Pela i
p. Grażyna Barszczyk. 
Celem zajęć było między innymi:
stworzenie dzieciom warunków do ciekawego i aktywnego  spędzania wolnego czasu, 
kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw,
stymulowanie rozwoju umysłowego i fizycznego, 
rozwijanie sposobów ekspresji uczuć i emocji,
poznawanie najbliższej okolicy „Moja mała Ojczyzna” – turystyka.
 Zajęcia rozpoczęły się od przywitania uczestników półkolonii  przez dyrektor ZPO Grażynę Wódz oraz przedstawienia programu. Następnie wspólnie został spisany kontrakt grupowy. Dzieci zapoznały się także z regulaminem półkolonii 
 Pierwszy dzień został zaplanowany w ten sposób, aby uczestnicy półkolonii lepiej się poznali. Zabawy integracyjne a zwłaszcza te z chustą animacyjną budziły ogromne zainteresowanie i wyzwalały wiele pozytywnych emocji wśród uczestników. Przyczyniły się do lepszego poznania i  integracji  dzieci. W tym dniu dzieci miały również okazję do rozwijania zdolności plastycznych wykonując prace na temat „Wakacje moich marzeń”. Ponadto wybraliśmy się do MCK  na wystawę  ,, NAUKOBUS” – Centrum Nauki Kopernik. Samodzielne eksperymentowanie to doskonała metoda poznawania świata.  Edukatorzy  z CNK dodatkowo objaśniali dzieciom  działanie eksponatów i pomagali  zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki. Trójwymiarowy model ludzkiego ciała  cieszył się największą popularnością , uczył tego, jak jesteśmy zbudowani, a łamigłówki  były  znakomitym treningiem dla mózgu. Uczniowie otrzymali „Poradnik młodego naukowca” z doświadczeniami, które mogą przeprowadzić w domu. 
         Aby wypoczynek dzieci podczas wakacji przebiegał bezpiecznie przeprowadzono  z nimi pogadankę na temat „Bezpieczne zachowanie na drodze i nie tylko”. Dzieci utrwaliły sobie  zasady zachowania podczas wycieczek pieszych i autokarowych.  Po tak ogromnej dawce wiedzy dzieci brały  udział w grach i zabawach sportowych. Pogoda sprzyjała kąpielom wodnym i słonecznym . Projekt ,, Plaża „ był strzałem w dziesiątkę. Szaleństwom na wodnej ślizgawce nie było końca.
 W trakcie wspólnego wypoczynku postanowiliśmy również zostać –„Małymi, wielkimi ekologami „ i  wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiej pasieki. ,, Królowa uli – Ula  -  pasjonatka pszczelarstwa  niezwykle interesująco opowiadała o życiu pszczół, ich pracy i sposobach pozyskiwania miodu.
Dzieci miały okazję zobaczyć ule od wewnątrz, miodarkę – maszynę która wykręca miód, ramkę z komórkami pszczelimi oraz wiele innych narzędzi związanych z pszczelarstwem. Wysłuchały wiele cennych informacji o produktach pszczelich pozyskiwanych w pasiece i ich walorach zdrowotnych. Dużą atrakcją dla uczniów było przymierzenie stroju oraz  kapelusza ochronnego. 
Pierwszy tydzień półkolonii upłynął bardzo szybko. Wspólnym zabawom i szaleństwom nie było końca. Drugi -  zapowiada się równie interesująco. Ale o tym wkrótce.:)


 
 

Ostatnie komentarze

  • BiZet powiedział(a) Więcej
    Rozwiązuję krzyżówki. Tu, widać , że temat niebywale " wzbudził zainteresowanie" mieszkańców . Gama ważkich... 4 dni temu
  • Pora za kraty powiedział(a) Więcej
    Od dawna sytuacja była tragiczna. Ale układy rządzą. Prokuratura miałaby co robić, ale nie tutejsza.... 4 dni temu
  • Złapaj powiedział(a) Więcej
    Na miejscu Winiarskiej to bym opowiedziała o tym jak została szefową tej drugiej spółki od autobusów i jak tam... 5 dni temu

Komentarze pozostają własnością ich twórców - redakcja TSK24.pl nie bierze za nie odpowiedzialności. Nick nie jest zastrzeżony dla jednego użytkownika.
Serwis nie ma obowiązku publikacji nadesłanych materiałów. Materiały nie zamawiane przez Serwis Informacyjny TSK24.pl nie podlegają zwrotowi. Autorzy materiałów publikowanych w serwisie wyrażając zgodę na ich publikację przenoszą jednocześnie prawa do nich na rzecz Serwisu Informacyjnego TSK24.pl. Serwis zastrzega sobie również prawo do wykorzystywania zamieszczanych materiałów w celach promocyjnych i reklamowych na wszelkich polach ekspozycji.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Żadna część jak i całość materiałów zawartych w portalu TSK24.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie.
Wszelkie wyżej wymienione postępowanie bez pisemnej zgody wydawcy - PPHU MPC-TECH ZABRONIONE!