Kontakt z redakcją: tel. 41 2511951 alinajedrys@gmail.com

Ruszyły rozgrywki klasy B

W niedzielę 23 sierpnia 2009 r. zainaugurowała rozgrywki piłkarska klasa B. W tej klasie rozgrywkowej występują trzy drużyny z naszego powiatu: ULKS Łączna, rezerwy Orlicza Suchedniów i debiutant w tej lidze - Astra Suchedniów. Doskonale rozpoczęli sezon piłkarze z Łącznej, w pierwszej kolejce spotkań rozgromili Victorię Górki Szczukowskie aż 6:0 i zostali liderem tabeli.

Trzy punkty zapisali również na swoim koncie piłkarze drugiej drużyny Orlicza - wygrali z rezerwami Lubrzanki Kajetanów 3:0. Nie udał się debiut Astrze Suchedniów, w swoim pierwszym meczu ligowym przegrali u siebie (mecze rozgrywają na boisku Orlicza) z Klonówka Masłów 2:1.

.

ULKS Łączna – Victoria Górki Szczukowskie 6:0 (3:0)

Bramki: Burys 8, 90, Bąk 37, 43 z karnego, Miller 85, 88.

ULKS Łączna : Drabik – Bąk, Dudek, Kowalski, P. Kłys – S. Wójcik, Burys, Wątrobiński (75 Osuch), Rzeszowski (65 Biesaga) – Miller, Pastuszka (75 Nowak).

W pierwszym pojedynku w nowym sezonie ULKS Łączna w pięknym stylu pokonał beniaminka Victorię Górki Szczukowskie. Już w 8min Przemysław Burys uderzył zewnętrzną częścią stopy i trafił w samo okienko. Gra gospodarzy po tej bramce ewidentnie uspokoiła się i wyglądało, że w całości panują oni na boisku. W 20 minucie spotkania goście byli bliscy doprowadzenia do remisu ale piłka po strzale jednego zawodników trafiła w słupek. To tylko rozdrażniło piłkarzy z Łącznej którzy raz zarazem sunęli z atakami, na efekty trzeba było czekać do 37 i 43 minuty najpierw w polu karnym znakomicie odnalazł się kapitan Robert Bąk i strzałem z 5 metrów umieściła piłkę w siatce. Następnie piłkę zmierzającą do bramki wybił ręką jeden z obrońców i sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Bąk i pewnym strzałem podwyższył wynik spotkania. Do przerwy 3:0

Druga połowa to spokojniejsza gra gospodarzy, którzy pewnie prowadząc umiejętnie rozgrywali piłkę i doprowadzali do kolejnych sytuacji podbramkowych, goście natomiast stosowali już prostą grę do przodu jednak żadna z piłek nie była w stanie zaskoczyć Drabika. Kibice doczekali się jeszcze bramek na stadionie, lecz musieli czekać aż do 85 minuty, Błażej Miller dostał piłkę przed polem karnym przeszedł jednego z obrońców uderzył z ok. 7 metrów piłka jeszcze odbiła się od słupka i wpadła do bramki, nie zdąrzyły minąć dwie minuty, a po raz kolejny Miller wpisał się na listę strzelców, tym razem już pięknym soczystym strzałem z ok. 20 metrów nie dał szans bramkarzowi na udaną interwencję. W ostatniej minucie meczu kolejne trafienie na swoim koncie zaliczył Burys wykorzystując dobre dośrodkowanie Osucha i tym samym przypieczętował zwycięstwo ULKSu na inaugurację sezonu.