- Kategoria: Kronika policyjna
- User
Zwracajmy uwagę na osoby bezdomne
Trudniejsze warunki atmosferyczne, jakie czekają nas w najbliższych tygodniach mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia osób bezdomnych, w podeszłym wieku czy też samotnych. To właśnie ci mieszkańcy naszego regionu mogą być najbardziej narażeni na wyziębienie organizmu, a co za tym idzie na śmierć.
Oprócz wychłodzenia organizmu, odmrożeń, zdarzają się niestety także zamarznięcia. Właśnie w tym trudnym okresie policja podejmuje wzmożone działania prewencyjne zmierzające do udzielania pomocy każdemu, kto jej potrzebuje. Naszym wspólnym obowiązkiem jest przeciwdziałanie tym tragicznym zdarzeniom. Policjanci będą informować ośrodki pomocy społecznej o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą stać się potencjalnymi ofiarami i narażone być na wychłodzenie organizmu. W trakcie codziennych służb będą patrolować miejsca, w których często przebywają bezdomni, np. dworce, tereny przydworcowe, kanały ciepłownicze, ogródki działkowe.
Pamiętamy o tym, aby informować policję, straż miejską czy inne instytucje niosące pomoc o każdym ujawnionym przypadku osoby potrzebującej pomocy. Takie przypadki, jak przebywanie, nocowanie osób w pomieszczeniach nieogrzewanych, w śmietnikach, kanałach i innych podobnych miejscach należy jak najszybciej zgłaszać. Każda minuta może być na wagę złota.
Apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego województwa. Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować czyjeś życie.
Informujmy o takich przypadkach korzystając z bezpłatnego nr tel.: 112 lub 997.