- Kategoria: Zaproszenia
- inf. pras.
VI Skarżyski Turniej Tańca Sportowego już 23 maja
W sobotę 23 maja w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku – Kamiennej odbędzie się VI Skarżyski Turniej Tańca Sportowego. Organizatorem wydarzenia jest Uczniowski Klub Sportowy Celsium a jego koordynatorem Edyta Pukowska. Honorowy patronat nad turniejem objął Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Arkadiusz Bogucki.
Na scenie wystąpi ponad 900 tancerzy z całej Polski, którzy zaprezentują się w 97 choreografiach tanecznych. Impreza ma na celu popularyzację różnych form tańca, integrację środowiska tanecznego oraz konfrontację dorobku artystycznego tancerzy. W I bloku turnieju wystąpią zespoły i duety w kategorii Pom Dance, w II bloku zaprezentują się formacje i duety w kategorii Cheerleaders Freestyle Pom, w III bloku formacje i duety w kategorii Art Dance, w IV bloku w kategorii Inne Formy Tańca. Dla wszystkich uczestników przewidziano medale a dla najlepszych puchary, statuetki i dyplomy. Najlepsze formacje otrzymają nagrody Grand Prix. W turnieju wystąpią formacje i duety ze Skarżyska-Kamiennej reprezentujące Uczniowski Klub Sportowy CELSIUM i Szkołę Podstawową nr 13 oraz Szkołę Tańca JUST DANCE. Turniej wspierają Miasto Skarżysko – Kamienna, Urząd Marszałkowski, Powiat Skarżyski. Turniej wsparli również sponsorzy Celsium sp. z o.o – dostawca ciepła systemowego, hurtownia papiernicza Best, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku -Kamiennej, piekarnia Batmar. Turniej rozpocznie się o godzinie 10.00 dla publiczności wstęp wolny.




